GRINTUSS

SIKÇA SORULAN SORULAR


Grintuss nedir?

Grintuss şurup, bal ve moleküler kompleksten oluşan, üst solunum yollarında koruyucu ve öksürüğü yumuşatıcı etki gösteren bir tıbbi cihazdır.

Grintuss ne için kullanılır?

Grintuss, öksürüğü yumuşatmak için kullanılır. Kuru ve balgamlı öksürükte etkilidir.

Grintuss nasıl kullanılır?

Grintuss Pediatrik, 1-6 yaş arası çocuklarda günde 2-4 kez 5 ml (1 ölçek kaşığı), 6 yaştan büyük çocuklarda 10 ml (2 ölçek kaşığı) verilmelidir.

Grintuss Yetişkin, 12 yaşından itibaren adolesanlar ve yetişkinlerde günde 2-4 kez 10 ml (2 ölçek kaşığı)  kullanılmalıdır.

Hangi Grintuss'u kullanmalıyım?

1-12 yaş arası çocuklar Grintuss Pediatrik, 12 yaşından büyükler ise Grintuss yetişkin kullanmalıdır. Günlük dozlar günde 2-4 kez çocuklarda birer ölçek kaşığı,  12 yaşından büyüklerde ikişer ölçek kaçığıdır.

Grintuss hangi bitkilerden elde edilmiş içerikler barındırır?

Grintuss, organik bal ve Poliresin®  kompleksi içerir. Poliresin® organik tarımla elde edilen grindelya, sinir otu ve ölmez çiçek kökenli bir moleküler komplekstir.

Grintuss kuru öksürükte kullanılır mı?

Grintuss şurup, kuru öksürükte mukozanın tahrişini engeller.Mukoza veya sümükdoku bazı iç organlar ve dışarıya açılan boşluklarda en dış katmanı oluşturan, ektodermik kökenli, kaplayıcı, sümük (mukus) salgılayan zar. Epitel bir yapıdır. Emilim ve salgılamada görev alırlar.

Grintuss balgamlı öksürükte kullanılır mı?

Grintuss şurup, balgamlı öksürükte mukusun nemlenmesini destekleyerek atılmasını kolaylaştırır.

Grintuss'u çölyak hastaları kullanabilir mi?

Grintuss şurup, gluten içermediğinden çölyak hastaları için uygundur.

Tahrişe bağlı öksürükte Grintuss kullanılabilir mi?

Grintuss yenilikçi etki mekanizmalarıyla mukozayı korur, tahrişi azaltır, nemlendirme sağlar ve mukusun atılmasını kolaylaştırır.

Grintuss öksürüğü keser mi?

Grintuss öksürüğü baskılamadan yumuşatır, böylelikle öksürüğün üst solunum yollarındaki koruyucu rolü ve mekanizması desteklenmiş olur.

Çocuğumda Grintuss Yetişkin kullanabilir miyim?

Grintuss yetişkin, 12 yaşından itibaren kullanılabilir.

Yetişkinler Grintuss Pediatrik kullanabilir mi?

Grintuss pediatrik, özellikle 1 yaşından itibaren çocuklarda kullanılır.

Grintuss organik bir öksürük şurubu mudur?

Grintuss içeriğinde bulunan etken maddeler olan Bal, ve Poliresin kompleksini oluşturan Grindelya, Sinir Otu ve Ölmez Çiçek organik tarım ürünüdür.

Grintuss nerede üretilmekte?

Grintuss, İtalyan Aboca firması tarafından üretilmekte ve Türkiye'de Abdi İbrahim İlaç tarafından satışı yapılmaktadır. Aboca, B Corp® sertifikasına sahiptir. Bu sertifika, bir şirketin en yüksek sosyal ve çevresel performans standartlarına göre faaliyet gösterdiğini doğrular ve garanti eder.